Михайленко: Для України це досягнення – потрапити до вісімки найкращих збірних Європи


Збірна України U-19 пробилася на Євро-2024

Михайленко: Для України це досягнення – потрапити до вісімки найкращих збірних Європи

uaf.ua


Головний тренер юнацької збірної України U-19 Дмитро Михайленко розповів про вихід своєї команди на фінальний турнір Євро-2024.

Читайте такожУкраїна U-19 розгромила Швейцарію та з першого місця у групі вийшла на Євро-2024

— Пане Дмитре, як ви загалом оціните пройдешній турнір у виконанні збірної України?

— Звісно, позитивно. Ми раді виходу до фінальної частини Євро. Для України, я вважаю, це досягнення — потрапити до когорти восьми найкращих збірних Європи. Не лукавитиму, але ми ставили перед собою завдання посісти перше місце у своїй групі.

— Який матч на турнірі був для збірної України найважчим?

— Не треба дивитися на рахунок, усі поєдинки були непростими. Але, мабуть, найскладніше було проти Швейцарії. У неї дуже сильна команда. У кваліфікації швейцарці обійшли Італію та Швецію. У нашому суперництві вирішувалося, хто поїде на чемпіонат Європи. Як правило, у таких поєдинках перевіряється характер гравців, і наші хлопці проявили себе в усій красі.

— На турнірі збірна України не пропустила жодного м'яча. Захисні побудови були ідеальними?

— Ідеальні, напевно, не те слово, але ми справді багато часу приділили цьому компоненту гри. Якщо на таких швидкоплинних турнірах оборона працює добре, це помітно збільшує шанси на перемогу. Награти що-небудь в атаці за два-три тренування, що в нас були перед еліт-раундом, нереально, оскільки порівняно з кваліфікаційним раундом було багато нових гравців. Можливо, ми непогано попрацювали. Якщо я не помиляюся, серед усіх збірних в еліт-раунді не пропустила лише збірна України.

— Найкращим бомбардиром став Матвій Пономаренко, на рахунку якого — п'ять забитих м'ячів. Хлопець готовий до дорослого футболу?

— Мені важко відповісти. Не можна говорити, доки не спробуєш. Але те, що йому є над чим працювати, — факт.

  • Більше новин зі світу футболу читайте в режимі Live у Telegram UA-Football

— У чому, на вашу думку, сила українців? Збірні України (національна, U-17 та U-19) пробилися на Євро. Будемо ми представлені й на Олімпіаді, а молодіжка є одноосібним лідером своєї групи відбору до чемпіонату Європи…

— Думаю, що сила — у характері українців. Через війну від нас поїхало багато легіонерів, що дало дорогу молодим вітчизняним футболістам. Також багато наших хлопців виступає за кордоном у солідних європейських клубах. Але основа — це сила волі і, як я казав, характер, особливо в такий нелегкий для нас час

Оцініть цей матеріал:
Джерело:
УАФ
Опублікував: Михайло Черниш
Коментарі
Увійдіть, щоб залишати коментарі. Увійти

Найкращі букмекери

Букмекер
Бонус